kozak_pravdorub (kozak_pravdorub) wrote,
kozak_pravdorub
kozak_pravdorub

Потребительская корзина скукожилась

Здається мені, що такого покращення ще не було. Кабмін планує переглянути споживчий кошик. Мабуть хочуть привести його до європейських стандартів. У всякому разі так, як їх розуміють у самому Кабміні.
Всі ж знають, що європейці дуже ощадливі й економні. От і нам потрібно ставати більше європейцями і припинити тринькати ресурси. Ось купив ти, наприклад, письмовий стіл, ну так і користуйся ним. 25 років. Не менше. Залишиш у спадок онукам в якості антикваріату. Звик міняти мобілу щороку? Зась! 25 років. І не мобіла, а дисковий телефон. Бажано залізний. Черевички потрібні нові? А ковзани ти вже зносив? Жартую, ковзани не передбачені. Але ось в черевичках 5 років проходити ти зобов'язаний. Розтягуй як хочеш. Цікаво, коли складали ось ці норми споживання, хтось із укладачів хоч спромігся почитати інструкції до сучасної побутової техніки, в яких термін служби виробів, як правило, не перевищує 5-7 років замість кабмінівських 15-20?
З їжею все більш-менш благополучно і за попередніми підрахунками, на пайці, складеній міністрами, можна прожити. Але і тут не все райдужно - сала в рік можна з'їсти всього 2 кг. А про хліб з маслом тепер можна забути - хавати доведеться виключно маргарин. Ну хоч не комбіжир - дякувати і на тому.
Цікаво, чи багато хто з тих, хто виходив на майдан, вимагаючи європейських цінностей (в основному матеріальних), міг припустити, що цінність цих цінностей буде настільки невелика. Але можливо це все є масштабною програмою з підвищення добробуту громадян і формування масштабного середнього класу - купив за рік 11 пар шкарпеток замість 10 - значить заможна людина. Купив другі штанці в п'ятирічку? Так ти буржуй! Поміняв смартфон? Олігарх! А ще хочеш субсидій і пільг! Як не соромно! Краще ми з тебе податків візьмемо побільше - шоб не надто шикував.

[Перевод на русский]Сдается мне, что такого покращення еще не было. Кабмин планирует пересмотреть потребительскую корзину. Видимо хотят привести ее к европейским нормам. Во всяком случае так, как их понимают в самом Кабмине.

Все же знают, что европейцы очень бережливы и экономны. Вот и нам нужно становиться больше европейцами и прекратить транжирить ресурсы. Вот купил ты, например, письменный стол, ну так и пользуйся им. 25 лет. Не меньше. Оставишь в наследство внукам в качестве антиквариата. Привык менять мобилу каждый год? Окстись! 25 лет. И не мобила, а дисковый телефон. Желательно железный. Ботиночки нужны новые? А коньки ты уже сносил? Шучу, коньки не предусмотрены. Но вот в ботиночках 5 лет проходить ты обязан. Растягивай как хочешь. Интересно, когда составляли вот эти нормы потребления, кто-нибудь из составителей хоть удосужился почитать инструкции к современной бытовой технике, в которых срок службы изделий, как правило, не превышает 5-7 лет вместо кабминовских 15-20?

С едой все более-менее благополучно, вроде, по предварительным прикидкам, на пайке, сочиненной министрами, можно прожить. Но и здесь не все радужно - сала в год можно съесть всего 2 кг. А о хлебе с маслом теперь можно забыть - хавать придется исключительно маргарин. Ну хоть не комбижир - и на том спасибо.

Интересно, многие ли из тех, кто выходил на майдан, требуя европейских ценностей (в основном материальных), мог предполагать, что ценность этих ценностей будет настолько невелика. Но быть может это все является масштабной программой по повышению благосостояния граждан и формирования масштабного среднего класса - купил в год 11 пар носков вместо 10 - значит состоятельный человек. Купил вторые штанишки в положенную пятилетку? Да ты буржуй! Поменял смартфон? Олигарх! А еще хочешь субсидий и льгот! Как не стыдно! Лучше мы с тебя налогов возьмем побольше - чтобы не слишком шиковал.


Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo kozak_pravdorub march 25, 2015 15:33 147
Buy for 20 tokens
Я дивлюсь на нашу країну, і в мене просто відбирає мову від усвідомлення тієї трагедії, що сталася з нами, з Україною за останній рік. Бачити все це вже не є чимось новим, але від того воно не стало менш вагомим чи менш руйнівним. Казати в Україні про фашизацію нашого суспільства - справа…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 5 comments